טיפים, וילונות, וילונות לבית

סגנונות של וילונות

וילונות בד לסלון

וילונות יכולים להוכיח את גולת הכותרת בתכנית לעיצוב פנים בחדר. אך לעומת זאת, הצבע הלא נכון, הבד, הדפוס, האורך או סגנון התלייה עשויים גם להיות אסון. כאן אנו מתארים מדריך קצר לבחירת בדים, אורך ובעיקר, סגנונות וילון. מדריך למדידת וילונות

חגורות הלוח הקדמי והלשונית (הדורשות עמודי וילון) הם בין הדרכים הפופולריות ביותר לתלות וילונות כיום. אבל אז מבחינת וילון יש קפל בודד, קפל הפוך, קפל עיפרון, קפל משולש וכו'. באשר לצבע, יש סיבה שמעצבי פנים רבים בוחרים בגוונים ניטרליים – מכיוון שהם פחות נוטים לדהות; בהחלט צבעים בהירים ידהו הרבה יותר מהר מאשר בני דורם הלבנים או האפורים.

חומרים התלויים היטב בצורת וילון כוללים משי, משי פו, קטיפה ופשתן. משי פו הוא הארוך ביותר ואילו הקטיפה היא החמה ביותר. תמיד כדאי לשים וילונות מרופדים בכדי לשמר את אריכות החיים שלהם ולהעניק להם תחושה של מלאות.
כשמדובר באורך, המטרה המודרנית היא להניח את הווילונות שלך לרצפה עם הרצפה בינתיים, הבטחנו לכם שישה סגנונות וילון שונים והנה הם:

איילייט

ידוע גם בשם לולאות; זהו הסגנון העכשווי ביותר לווילונות מודרניים (אך לא לחדרי שינה מכיוון שהלולאות אינן עובדות טוב עם תריסים שחורים). אם יש לך וילונות בהתאמה אישית, אתה יכול לקבל את הלולאות בכל גודל שתרצה. גרסאות מחוץ למדף נוטות להיות לולאות בערך באותו גודל של 40 מ"מ.

למעלה כרטיסייה

בדומה לסגנון הברזל זה עובד רק עם מוטות וכרוך בלשוניות מרווחות באופן שווה לאורך החלק העליון של הווילונות. תוכלו למצוא את הלשונית הממוצעת בווילונות שנקנו בחנות בגודל של 7 ס"מ על 10 ס"מ. זהו סגנון דקורטיבי ולא פונקציונלי שכן העברת הלשוניות יכולה להיות מביכה.

קפל עיפרון

עבודות בסגנון פשוט זה, עכשוויות ואלגנטיות, מורכבות מקפלים ארוכים וצמודים מהחלק העליון של הווילון ועובדת היטב ברוב החדרים. הקפל האופייני נמדד בעומק של כשלושה סנטימטרים.

קפל גביע

סגנון תלייה וילון מסורתי ורשמי יותר שנראה נהדר בבית עם תקרה גבוהה. בחלקו העליון של הווילון יש שרוול גלילי הדומה לכוס יין ואילו הקפל עצמו מלא בשילוב.

קמצוץ

זה כרוך בקבוצות של שלוש קפלים שיושבים בראש הווילון. הם מוחזקים יחד בבסיס הקפלים באמצעות תפר ומאפשרים להתרוקן. זהו סגנון אלגנטי ופשוט שממשיך להיות פופולרי גם היום. העיצוב הזה של ריצ'רד בארי יביא חום לכל חדר. שולי עטוף על הרצפה וחיבור או חתיכת חבל למשוך את הבד בחזרה מהחלון.

כיס מוט

מוט הווילון נכנס דרך מעטפת תפור בחלקו העליון של בד הווילון, ומאפשרת לו להתאסף מעט. זהו מראה סתמי ושוב, דקורטיבי, ולא פונקציונאלי בגלל הקושי להחליק את הווילון לאורך המעקה. וילונות קלים אלו מביאים צבע נועז לחדר, תוך הכנסה רבה לאור.

 

יש לכם שאלה על סגנונות של וילונות? כתבו לנו.

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *